Kaip išsirinkti tinkamą valgomojo stalą?


Valgomasis stalas – tai nepaprasta vieta kiekvieno iš mūsų namuose. Čia susirenkame po dienos darbų vakarienei su šeima ar smagiai leidžiame laiką savaitgaliais plepėdami su draugais ir skanaudami, ką pavyko pasigaminti. Valgomasis stalas yra baldas, kurio labai dažnai nekeičiame, o kartais – vienas vienintelis tarnauja amžinai. Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šį svarbų namų atributą? Štai keletas patarimų:

1. Rinkitės stalą, pagamintą iš tvarių medžiagų

Jeigu norite, kad valgomasis stalas tarnautų ilgai, rinkitės medžiagas, kurios yra patvarios ir tarnauja ne vienerius metus. Įvairus medis, pavyzdžiui, ąžuolas, raudonmedis ar riešutmedis, yra puikus pasirinkimas, ieškantiems ilgalaikio sprendimo. Stalai, pagaminti iš faneros ar MDF plokščių, yra gera alternatyva, ieškantiems ekonominio varianto, tačiau valgomasis stalas iš šių medžiagų nebus toks patvarus. Dar vienas medžio privalumas, kurį verta paminėti, yra tai, jog medinis stalviršis gali būti atnaujintas. Stalas po atnaujinimo ne tik vėl atrodo lyg būtų naujas, bet proceso metu turite galimybę pakeisti spalvą ir taip suteikti jam naują išvaizdą ir atnaujinti savo namų interjerą. Kaip antrą geriausią pasirinkimą vertėtų paminėti stiklą. Vienas didžiausių jo privalumų – pritaikomumas bet kokio stiliaus interjere. Jis puikiai tiks erdvėms, kuriose siekiama sukurti šviesos ir erdvumo įspūdį.

2. Apgalvokite stalo formą

Renkantis stalą labai svarbu, kad jo forma, atitiktų jūsų ir jūsų šeimos poreikius, bei gyvenimo būdą. Kokio dydžio erdvė, kuriame stovės valgomasis stalas? Kiek žmonių norėtumėte prie jo susodinti? Ar dažnai rengiate vakarienes didelei žmonių grupei? Tai pagrindiniai klausimai, į kuriuos turite atsakyti. Jeigu jūsų valgomasis nėra didelis, stalas turėtų būti proporcingas kambario dydžiui, taigi derėtų rinktis nedidelį kvadratinį ar apvalų stalą. Mažai erdvei apvalus stalas yra puikus pasirinkimas, nes erdvė neatrodys pergrūsta. Bet jeigu esate tas žmogus, pas kurį visada susirenka draugais, šeimos nariai ir jūsų namuose niekada netyla pašnekesiai – nerdvejokite ir rinkitės erdvų ir didelį stačiakampį stalą, prie kurio susodinsite visą būrį. Tiek vienu, tiek kitu atveju nepamirškite aplink stalą palikti erdvės, kad būtų patogu sėdėti ir judėti aplink stalą.

3. Nuspręskite, kokio dizaino stalas tiks jūsų namuose

Valgomojo stalo stilistiką turėtų padiktuoti jūsų namų interjeras. Jeigu jūsų namuose vyrauja klasikinis stilius – niekada neapsiriksite nusipirkę klasikinį ar minimalistinio stiliaus stalo variantą. Švarios, tiesios linijos, natūralios medžiagos ir neiššaukiančios spalvos papuoš jūsų namus. Jeigu jūsų namuose vyrauja modernus, eklektiškas namų interjero stilius – drąsesni sprendimai puikiai tiks į jūsų valgomąjį. Galite pagalvoti apie ryškesnių spalvų ar neįprastų formų valgomąjį stalą. Ir nors interjero dizaine, kaip ir visur yra taisyklės, kartais skirtingų stilių derinimas ir eksperimentavimas duoda neįtikėtinų rezultatų, tad siūlome nebijote ir pasvarstyti įvairius derinius.

Comments are disabled.

Parašykite mums!