Ąžuoliniai Lietuviški Valgomojo Stalai

Lietuviški valgomojo stalai

Valgomasis yra ta vieta, kurioje susirenka šeimos nariai, draugai ir artimieji. Kitaip tariant, tai namų vieta, kurioje praleidžiama daugiausia laiko. O tokios erdvės pagrindinis akcentas – valgomojo stalas. Pastebima, kad vis didesnis dėmesys krypsta į lietuviškus valgomojo stalus, tačiau svarbus ne vien gamintojas, bet ir tai, iš kokių medžiagų gaminamas stalas, kaip intensyviai stalas bus naudojamas, kiek žmonių prie jo galės susėsti ir apskritai, ar stalas atitinka individualius poreikius.

Pradėjus ieškoti valgomojo stalo, dažniausiai kylantis pirmasis klausimas – kokį rinktis? Dirbtinio pluošto, laminato ar medžio masyvo, o galbūt marmuro ar stiklo? Kad būtų lengviau pasirinkti, įvertinkite medžiagų pranašumus.

Stalai iš ąžuolo masyvo

Medžio Masyvo Lietuviški Valgomojo Stalai

Medžio masyvas yra tai, ko ieško dauguma žmonių, kurie kasdien naudojasi valgomojo stalu. Medis – natūrali medžiaga, kurios vienas iš didžiausių privalumų yra tai, kad per daugelį naudojimo metų jį galima šlifuoti ir perdirbti. Kitos medžiagos tokios galimybės nesuteikia.

Lietuviški valgomojo stalai gaminami iš įvairių medienios rūšių, t. y. beržo, klevo, ąžuolo ar vyšnios. Kiekviena medienos rūšis turi išskirtinę išvaizdą ir atspavius, taip pat ir savus privalumus. Pavyzdžiui, beržas yra natūraliai lygus, griežtesnės struktūros. Klevas yra kelių rūšių ir yra žinomas dėl savo taisyklingų, lygių linijų. Taip pat klevas yra šiek tiek minkštesnis už beržą ir ąžuolą. Tuo tarpu ąžuolas yra vienas iš patvariausių ir dažniausiai naudojamų medžiagų valgomųjų stalų gamybai. Lietuviški valgomojo stalai iš ąžuolo yra atsparesni įbrėžimams, gali būti labai lengvai šlifuojami ir pakartotinai apdailinami. Vyšnios medis suteikia valgomojo stalams elegancijos ir šilumos, nes tai natūraliai ryškios spalvos variantas, nors šis medis yra minkštesnis už kitus, todėl labiau pažeidžiamas.

Lietuviški virtuvės stalai

Lietuviški Valgomojo Stalai Iš Laminato

Laminato danga – dažniausiai naudojama valgomojo stalo gamybinė medžiaga. Tai yra plonas medienos sluoksnis, dengiamas ant kitos medžiagos pagrindo. Laminatas suteikia galimybę baldų dizaineriams kurti piešinius ir raštus ant valgomojo stalo. Nors valgomojo stalai, pagaminti iš laminato, yra gražūs ir gali būti įdomių formų, jie yra mažiau atsparesni aplinkos poveikiui, lengviau pažeidžiami nei, pavyzdžiui, medžio masyvo valgomojo stalai. Laminato stalviršiai paprastai yra pigesni, nes medžio masyvo sunaudojama daug mažiau.

Lietuviški mediniai stalai

Lietuviški Valgomojo Stalai Iš Stiklo

Stalai iš stiklo visada buvo mėgstamiausias valgomojo erdvių pasirinkimas, nes juos itin lengva valyti ir prižiūrėti, be to jie sukuria modernumo efektą. Skaidrus stiklas sukuria efektą, kuomet atrodo, kad stalas užima žymiai mažiau vietos, nei iš tikrųjų, todėl valgomasis atrodo erdvesnis, vizualiai didesnis. Stiklas taip pat gali būti ir spalvotas – tai atveria dar daugiau dizaino galimybių.

Lietuviški valgomojo stalai

Kuo Patrauklūs Lietuviški Valgomojo Stalai Iš Natūralių Medžiagų?

Natūralių medžiagų baldai atrodo nuostabiai, juos lengva prižiūrėti, jie tvirti ir nepavaldūs laikui, tinkantys bet kokiam interjerui. Nesvarbu, ar norite retro stiliaus, ar klasikos, ar moderno, lietuviški valgomojo stalai iš natūralių medžiagų išties puikiai tiks. Kuo patrauklūs tokie stalai? Išskiriamos kelios pagrindinės savybės.

Universalumas. Mediena leidžia išspręsti bet kokių namų baldų poreikius. Ji taip pat gali būti dažyta ar padengta kitomis pageidaujamomis medžiagomis, kad sukurtų reikiamą spalvą.

Lengva priežiūra. Mediniai valgomojo stalai yra kokybiška investicija, nes tokie stalai gali tarnauti visą gyvenimą. Nereikia nieko daugiau, tik reguliariai valyti dulkes. Norint pailginti tokių baldų eksploatavimo laiką, jie turi būti atokiau nuo drėgnų vietų, tiesioginių saulės spindulių ir radiatorių.

Tvirtumas. Mediena yra tvirta ir nepaprastai patvari medžiaga, todėl ji ypač dažnai pasirenkama gaminant valgomojo stalus. Pigios alternatyvos gali reikšti mažiau išlaidų, tačiau tikriausiai tokias alternatyvas reikės keisti vos po kelerių metų naudojimo.

Ilgaamžiškumas. Lietuviški valgomojo stalai, pagaminti iš medžio masyvo, turi išliekamąją vertę. Toks valgomasis stalas veikiausiai bus naudojamas daugelį metų ir netgi perduotas kitai kartai.

Laikui nepavaldus stilius. Dėl medžio masyvo tvirtumo ir unikalumo, baldai išsiskirs originaliu stiliumi. Be to, iš natūralios medienos pagaminti valgomojo stalai yra elegantiški ir nepavaldūs laikui.

Jei jus domina lietuviški valgomojo stalai, pagaminti iš natūralių medžiagų, nepagailėkite ir skirkite savo laiko tokių gamintojų paieškai. Jie pagamins pateiktą užsakymą, o prireikus pasiūlys ir vertingų idėjų.

Comments are disabled.