Modernūs Valgomojo Stalai: Kaip Išsirinkti?

Stilingi valgomojo stalai

Valgomojo stalas yra svarbus baldas, kurį būtina turėti savo namuose. Galite jį naudoti kaip įprastą valgymo vietą, galite prie jo rengti šeimos susibūrimus ar atlikti bet kokius darbus. Be to, modernus valgomojo stalas gali tapti ryškiausiu namų akcentu, prie kurio galima leisti laiką su savo artimaisiais ir draugais. Bet kaip rasti tinkantį ir patinkantį modernų valgomojo stalą?

Valgomojo stalo pasirinkimas gali būti sudėtinga užduotis. Šiuo metu siūloma daugybė valgomojo stalų idėjų ir pasirinkimų, tarp kurių nesunku pasimesti. Be to, pasitaiko nemažai atvejų, kai valgomojo stalas perkamas remiantis pardavėjo rekomendacijomis – toks sprendimas gali būti klaidingas ir visiškai netikti namų interjerui. Nežinote, kaip išsirinkti valgomojo stalą? Peržiūrėkite mūsų pateikiamus naudingus patarimus.

  1. Biudžetas

Tai yra vienas iš pirmų dalykų, kurį turite apsvarstyti prieš apsilankydami baldų parduotuvėje ir įsigydami modernų valgomojo stalą. Nuspręskite, kokią pinigų sumą norite išleisti. Rekomenduojame labai stipriai netaupyti ir rinktis aukštesnės kokybės valgomojo stalą – jis bus ilgaamžiškesnis.

  1. Valgomojo stalo dydis

Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurią daro daugelis pirkėjų, besirenkančių valgomojo stalą, yra tai, kad pasirenkamas netinkamas stalo dydis. Reikia žinoti, koks stalo dydis tiks valgomojo zonai ir šeimai. Geras valgomojo stalas turi būti pakankamai didelis, kad vizualiai derėtų ir užpildytų kambario erdvę. Stalo plotis neturi būti per didelis, nes valgant maistą bet kuriam asmeniui gali būti sunku pasiekti stalo centre esantį maistą. Taip pat turite atsižvelgti į savo šeimos dydį – kiekvienam asmeniui turėtų būti skirta apie 60 cm stalo.

  1. Jūsų valgomojo dydis

Jūsų pasirinktas valgomojo stalo dydis taip pat turi atitikti valgomojo kambario dydį. Reikia žinoti savo valgomojo išmatavimus. Kad nesuklystumėte pasirinkdami valgomojo stalą, taip pat išsiaiškinkite, kaip jį statysite kambaryje.

  1. Valgomojo stalo aukštis

Būtina atsižvelgti į pasirinkto modernaus valgomojo stalo aukštį. Daugelio valgomųjų stalų aukštis svyruoja iki 170 cm. Geriausias valgomojo stalas turi suteikti aukštą komforto lygį paliekant pakankamai vietos tarp stalo ir asmens kojų.

  1. Valgomojo stalo forma

Nuo valgomojo stalo stalviršio ir kojų formos priklauso kaip jis atrodys valgomajame. Viena iš valgomojo stalo formų (kvadratinė) pateikta apačioje esančiame paveiksle.

Modernaus dizaino stalas

Kvadratinis modernus valgomojo stalas

Tai taisyklingos formos valgomojo stalas. Prie standartinio kvadratinio stalo gali susėsti apie  4–6 žmonės, o prie didesnio kvadratinio stalo – iki  8 žmonių. Toks modernus valgomojo stalas atrodys itin elegantiškai siauresniuose, pailguose kambariuose, nes suteiks taisyklingos proporcijos efektą. Tokius stalus galima išryškinti panaudojant kilimą.

Stačiakampis valgomojo stalas

Stačiakampis modernus valgomojo stalas

Tai įprastas valgomojo stalo tipas, puikiai tinkantis bet kuriame kambaryje. Stačiakampiai valgomojo stalai gali būti įvairaus pločio, prireikus jie gali būti  projektuojami didesnio ilgio. Tai geriausias pasirinkimas mėgstantiems didesnius susibūrimus.  Kadangi stačiakampiai valgomojo stalai yra labai populiarūs, tai reiškia, kad galėsite rinktis iš didesnio stilių asortimento, palyginti su kitomis stalo formomis (kvadratiniu ar apvaliu stalu).

Modernus valgomojo stalas

Apvalus modernus valgomojo stalas

Tai gali būti geriausia stalo forma, deranti prie daugybės interjerų ir itin tinkanti nedideliuose valgomuosiuose. Prie tokio stalo gali susėsti tiek lyginis, tiek nelyginis skaičius žmonių. Geriausias sprendimas yra pasirinkti apvalų modernų valgomojo stalą su galimybe jį išskleisti – pavirtęs į ovalo formos stalą, jis taps didesnis.

Valgomojo Stalo Gamybai Naudojama Medžiaga

Kai reikia pasirinkti valgomojo stalo gamybinę medžiagą, atsižvelkite į kuriamą interjerą ir savo poreikius. Pavyzdžiui, jei valgomajame ketinate patiekti patiekalus kiekvieną dieną ir norite, kad stalas būtų pagamintas iš medžio, tuomet galite pasirinkti masyvų ir modernų valgomojo stalą. Toks stalas beveik nepavaldus laikui.

Kartais gali būti sunku apsispręsti iš kokios medžiagos pagamintą stalą rinktis, tačiau tai padaryti būtina. Nuo stalo gamybinės medžiagos priklausys ir jo stilius, ir kaina, ir priežiūros reikalavimai.

Medinis valgomojo stalas

Medinis valgomojo stalas

Mediena gali būti bet kokios spalvos ar atspalvio, kurianti tiek šiltesnį, tiek griežtą stilių. Aukštos kokybės valgomojo stalai yra pagaminti iš medžio masyvo. Sugadinus, juos galima lengvai pataisyti arba atnaujinti.

Valgomojo stalas iš stiklo

Stiklinis valgomojo stalas

Tai geriausias pasirinkimas, jei valgomojo erdvė yra maža. Šie stalai puikiai dera su daugybe stilių. Turint stiklinį stalą baimės nekelia nei netyčia išsiliejęs vanduo, nei dėmės – visa tai lengvai sutvarkoma.

Valgomojo stalas iš faneros

Valgomojo stalas iš faneros

Šiuo atveju plonas medienos sluoksnis yra klijuojamas ant kitos medžiagos pagrindo. Nors tokie stalai atrodo gražiai, tačiau ant jų patekęs vanduo (ar kitas skystis) gali juos lengvai sugadinti.

Valgomojo stalas iš metalo

Valgomojo stalas iš metalo

Šiuo metu galima įsigyti įvairių metalinių valgomųjų stalų – iš cinko, žalvario ar plieno. Metalas paprastai naudojamas gaminant stalo pagrindą. Be to, metalas yra labai patvari medžiaga.

Virtuvės stalai iš marmuro

Valgomojo stalas iš marmuro

Tai labai prabangus stalas, padedantis valgomajame sukurti harmoniją.

Virtuvės stalai

Pagrindinė modernaus valgomojo stalo paskirtis

Turite aiškiai žinoti, kaip dažniausiai naudosite savo valgomojo stalą. Jei manote, kad kartais norėsite šį stalą naudoti lauke, geriausia rinktis nesunkiai kilnojamą, lengvą ir iš patvarios medžiagos pagamintą stalą. Tokį stalą lengvai perkelsite į balkoną ar kiemą, kad galėtumėte surengti ir užsiimti mėgstama veikla.

Modernaus valgomojo stalo dekoras

Valgomojo interjeras turi atitikti valgomojo stalo dizainą. Pavyzdžiui, pasirinktas modernus valgomojo stalas turi derėti prie šviestuvų ar pagrindinių kambario elementų. Beje, prie pasirinkto modernaus valgomojo stalo turi derėti ir pasirinktos kėdės.

Valgomojo stalo stabilumas ir patvarumas

Apsvarstę visus anksčiau aprašytus aspektus, turite įsitikinti, kad pasirinktas valgomojo stalas yra stabilus. Kai ant viršaus uždėsite šiek tiek svorio, stalas neturi svyruoti.

Jei atsižvelgsite į pateiktas rekomendacijas, galėsite nesunkiai išsirinkti tobulą modernų valgomojo stalą. Taip pat išsirinksite stalą, kuris tenkins visus jūsų šeimos poreikius!

Comments are disabled.